Dom Spokojnej Starości w Rybniku

Dom Spokojnej Starości w Rybniku

 

Kategoria: architektura użyteczności publicznej

Rok: 2014

Autorzy: Agnieszka Piekorz, Przemysław Brymerski

Inwestor: prywatny

Opis: Projekt koncepcyjny Domu Spokojnej Starości usytuowany został w atrakcyjnej, zalesionej okolicy Rybnika. Uwzględniając kontekst miejsca, swą formą doskonale wpisuje się w najbliższe otoczenie. Koncepcja zakłada stworzenie budynku głównego, stanowiącego swoisty rodzaj kregosłupa ze zmiennymi modułami domków dołączonych do niego.  Licząc się z dynamicznie zachodzącymi zmianami demograficcznymi, postawiono na obiekt elastyczny, składający się z modularnych elementów. Dom Spokojnej Starości został zaprojektowany, jako budynek wolnostojący, parterowy z wyraźną gradacją przestrzeni, uwzględniającej strefę publiczną, półprywatną i intymną. Zastosowane na elewacji drewno nadaje ciekawy, minimalistyczny charakter budynku.

 


ZOBACZ TAKŻE
  biuro@art-eria.com 
  tel. +48 602 240 770
     
  ul. Kościelna 15
44-200 Rybnik
     
  NIP: 647 230 37 45
ING Bank Śląski SA
Nr: 10 1050 1403 1000 0090 7230 2665
        

 Agnieszka Piekorz, mgr inż.architekt 

Jestem pomysłodawczynią i założycielką pracowni. Głównym architektem i osobą odpowiedzialną za rozwój firmy. Absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W projektowaniu cenię sobie funkcjonalność, poczucie komfortu oraz jak powiedział Leonardo da Vinci "prostotę, która jest najwyższą formą wyrafinowania". Projektowanie to dla mnie nie tylko praca, ale przede wszystkim ogromna pasja, a dzięki kreatywności i pokładom pozytywnej energii, tworzę oryginalne a zarazem ponadczasowe projekty, których znakiem rozpoznawczym jest jakość, elegancja i prestiż. 

 

Zapraszam do współpracy klientów zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych.

 


* pola obowiązkowe